Etkinlikler

Dilhan Eryurt Gökbilim Günü – ODTÜ AAT

Merhabalar arkadaşlar ben Aylin Açıkgöz. ODTÜ’de aktif şekilde yer aldığım Amatör Astronomi Topluluğu‘nun etkinliğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Günümüzde popüler astronomiye ilgi çok fazla artmı durumda. Bu alanda birçok şenlik, seminer vb. etkinlikler yapılmaktadır. Bizler de bu işi bir tık ileriye götürmek amacındayız: astronomi alanında akademik gelişmeleri de desteklemek.

Astronomi veya astronominin diğer disiplinlerle ortak alanlarında çalışmalar yapan öğrencilerin, çalışmalarını sunabileceği bir platform olacak. Hem poster hem de sunu şeklinde çalışmalarını sunabilecekler. Böylece etkinliğe katılacak hocalardan veya öğrencilerden geri dönüş alabilecekleri gibi, takım arkadaşı da bulabilecekler. Sunum yaparken de özgüven kazanacakları bir ortam da yaratılmış olacak.Ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren tek etkinlik iki yılda bir düzenlenen Ulusal Astronomi Kongresi’dir.

ODTÜ’de astrofizik anabilim dalı kuran, astrofizik alanında önemli çalışmalara imza atmış, yurt dışında astronomi ve astrofizik alanında toplantılar yaptığına tanık olup biizm ülkemizde de gerçekleştirmek adına 1. Ulusal Astronomi Kongresi’ni düzenleyen Dilhan Eryurt‘un adını vermek istedik. Önemli çalışmalara imza atmış Eryurt’un azmiyle aynı yolda ilerleme hedefindeyiz!

 

Ücretsiz olacak etkinliğe hepinizi bekliyoruz. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.