“Future Scıence Team” Nedir?

Future Science Team, bilimi sıcak bir iklim ile yayan, sevdiren ve gençlerin aynı amaçla birlikte harekete geçmesini sağlayan bir bilim-genç organizasyonudur. Bilime ilgili olan öğrencilerin birlikte tartışabildiği, gezebildiği; üretip, öğrenip, paylaştığı özgür bir ortam oluşturur.

Misyonumuz

Misyonumuz; din, dil, ırk, şehir, okul, yaş ayırmaksızın herkesin birbiri ile gelişimini ve deneyimini samimi bir ortamda rahatlıkla paylaşmasına, öğrencilerin ülkemizde gerçekleşen etkinliklerden haberdar olarak birlikte katılmasına, kariyer hedeflerinde bilim ve teknoloji olan öğrencilerin başarılı bilim insanlarımız ile buluşmasına ve paylaşımda bulunmasına yardımcı olmaktır. Future Science Team, yarattığı bu paylaşım ortamı ile gençlerin kariyer hedeflerinde öz güvenli, paylaşımcı, gelişime açık ve idealist birer birey olmakta birbirlerine yardımcı olmasını hedefler.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, öğrencilerin Türkiye’nin farklı yerlerinde kendileri ile aynı amaç uğruna çalışan diğer öğrencilerle bir araya gelip birbirini geliştirdiği ve birlikte ilerlediği, kazanımlarını topluma kazandırdığı bir topluluk olmaktır.

Biz Kimiz?

Future Science Team, 4 Mart 2016 tarihinde bilimsel etkinliklerde tanışan ve kendileri gibi mereklı gençleri bulmayı hedef alan 18 lise öğrencisi tarafından kuruldu. İşte bu 18 genç, kendi okullarında ve şehirlerinde bulamadıkları bilimsel aktifliği sosyal medya üzerinden yaratacak, kendileri gibi geleceğin biliminsanı olmak isteyen gençleri tek bir çatı altında buluşturacaktılar.
2016 yılının Temmuz ayında, Tübitak Ulusal Gözlemevi 19. Gökyüzü Şenliği’nde ilk kez bir araya geldiler ve Future Science Team yapbozunun ilk parçasını o gün yerine konuldu. Etkinlik boyunca kendileri gibi onlarca genç tanıyan FST’liler, herkese açık bir platform olmaya karar verdi. Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden, yaşadıkları yerlerde yalnız hisseden bilim aşığı gençlere motivasyon ve ilham kaynağı oldular. Bulundukları şehirlerde konferanslar, şenlikler ve atölyeler gerçekleştirip, kendilerini geliştirmeye ve takımı büyütmeye başladılar.
Future Science Team’in o Mart ayında oluşmasını sağlayan ilk üyelere; Berk’e, Başak’a, Beyza’ya, Atakan’a, Can’a, Celal’e, Çiğdem’e, Enisa’ya, Gözde’ye, Taner’e, Hümanur’a, Mert’e, Mustafa’ya, Özlem’e, Selanur’a, Yaren’e ve yine o ekipte olup geçen süreçte hepimizden fazla emek harcamış olan ve temel taşları yerine oturtan Aylin ve Berfin’e sonsuz teşekkürler.
Future Science Team şimdi binlerce takipçisi, yüzlerce üyesi ile geleceğe emin adımlarla yürüyor. Büyük düşünüyor, harekete geçiyor ve diğerlerine ilham vermeye devam ediyor. Üyelerine geleceğin biliminsanları olma konusunda yardım ediyor, bilgi katıyor ve network kazandırıyor.

Çağrı Yıldırım

Çağrı Yıldırım

Genel Koordinatör
Elif Yıldırım

Elif Yıldırım

Genel Koordinatör
Atakan Nalbant

Atakan Nalbant

Web Master/Koordinatör
Barış Can Çakır

Barış Can Çakır

Editör, İçerik Koordinatörü