“Future Science Team” Nedir?

Future Science Team, bilimi sıcak bir iklim ile yayan, sevdiren ve gençlerin aynı amaçla birlikte harekete geçmesini sağlayan bir bilim-genç organizasyonudur. Bilime ilgili olan öğrencilerin birlikte tartışabildiği, gezebildiği; üretip, öğrenip, paylaştığı özgür bir ortam oluşturur.

Misyonumuz

Misyonumuz; din, dil, ırk, şehir, okul, yaş ayırmaksızın herkesin birbiri ile gelişimini ve deneyimini samimi bir ortamda rahatlıkla paylaşmasına, öğrencilerin ülkemizde gerçekleşen etkinliklerden haberdar olarak birlikte katılmasına, kariyer hedeflerinde bilim ve teknoloji olan öğrencilerin başarılı bilim insanlarımız ile buluşmasına ve paylaşımda bulunmasına yardımcı olmaktır. Future Science Team, yarattığı bu paylaşım ortamı ile gençlerin kariyer hedeflerinde öz güvenli, paylaşımcı, gelişime açık ve idealist birer birey olmakta birbirlerine yardımcı olmasını hedefler.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, öğrencilerin Türkiye’nin farklı yerlerinde kendileri ile aynı amaç uğruna çalışan diğer öğrencilerle bir araya gelip birbirini geliştirdiği ve birlikte ilerlediği, kazanımlarını topluma kazandırdığı bir topluluk olmaktır.

Biz Kimiz?

Future Science Team, 4 Mart 2016 tarihinde bilime olan ilgisini paylaşmak için sosyal medya üzerinden kendisi gibi meraklı gençleri arayan 18 lise öğrencisinin birbirini bulması ile ilk kez bir araya geldi. Bu 18 genç, kendi okullarında ve şehirlerinde bulamadıkları bilimsel aktifliği sosyal medya üzerinden yaratmak için bir platform inşa etmeye başladılar ve adını, “Geleceğin Bilim İnsanları” olma ilhamından yola çıkarak “Future Science Team” koydular.

2016 yılının Temmuz ayında, Tübitak Ulusal Gözlemevi 19. Gökyüzü Gözlem Şenliği’nde ilk kez bir araya geldiler. Future Science Team yapbozu ilk kez o gün tamamlanmıştı. Etkinlik boyunca kendileri gibi onlarca genç tanıyan FST’liler, ekibi büyütme ve herkese açık bir platform olmaya karar verdi. Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden, vaktini sosyal ağlarda öldüren gençlere motivasyon ve ilham vermeye başladılar. Bulundukları şehirde konferanslar, şenlikler ve atölyeler gerçekleştirip, kendilerini geliştirmeye ve takımı büyütmeye başladılar.

Future Science Team şimdi 5000’den fazla aktif takipçisi, 1000’den fazla üyesi ile geleceğe emin adımlarla yürüyor. Büyük düşünüyor, harekete geçiyor ve diğerlerine ilham vermeye devam ediyor.

Future Science Team’in o Mart ayında oluşmasını sağlayan ilk üyelere; Berk’e, Başak’a, Beyza’ya, Atakan’a, Aylin’e, Berfin’e, Can’a, Celal’e, Çiğdem’e, Enisa’ya, Gözde’ye, Taner’e, Hümanur’a, Mert’e, Mustafa’ya, Özlem’e, Selanur’a ve Yaren’e bu  ilk adımı atmak için gereken hevesi gösterdikleri için sonsuz teşekkürler. Şimdi kocaman bir aileyiz ve sizlerin katılımıyla gittikçe büyüyoruz.

Future Science Team’in şu an ikisi genel koordinatör olmak üzere 6 genel koordinasyon üyesi, farklı birimlerde çalışan onlarca takım arkadaşı, yüzlerce üyesi vardır ve Türkiye’nin her ilinde bilimsel aktifliği sağlamak, ayrıca şu an gezindiğiniz web sitesini sizler için güncel ve faydalı tutmak için gönüllü olarak çalışırlar.

Bulunduğunuz ilin koordinatörüne “Temsilcilikler” sayfasından ulaşabilir, hala bir koordinatör yoksa koordinatör olmak için başvuru yapabilirsiniz.

Berfin Dağ

Berfin Dağ

Genel Koordinatör
Aylin Açıkgöz

Aylin Açıkgöz

Genel Koordinatör
Atakan Nalbant

Atakan Nalbant

Web Master/Koordinatör
Merve Nur Özkan

Merve Nur Özkan

Editör, Sosyal Medya Koordinatörü
Barış Can Çakır

Barış Can Çakır

Editör, İçerik Koordinatörü
Mustafa Berk Turgut

Mustafa Berk Turgut

Yönetim Danışmanı