Yazılar

Faydalı Bağlantılar

Selamlar, ben İrem. Bu yazımda, online derslerden burs haberlerine uzanan bağlantılar yer alacak, umarım, sizler için faydalı olurlar. 🙂

1. Online Kurslar, Ücretsiz Dersler

Çoğu İngilizce olmak üzere yazılımdan girişimciliğe birçok ders alabileceğiniz bu sitelerden ücretsiz ya da cüzi bir miktar ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Bilgisayardan yapılan bir çizim. Bu çizimdeki çizgi karakterler keskin yüz ifadelerine sahip değiller. Görsel iki dikdörtgen kısımdan oluşmakta. Birincisinde tahta, öğretmen ve arkaları dönük sıralarda oturan 3 öğrenci var. Tahtada grafikler çizilmiş gibi. İkinci görselde aynı dersi bilgisayardan takip eden arkası dönük bir insan bulunmakta.

2. Programlama üzerine…

Programlamayı, ilk bahsettiğim sitelerden de öğrenebileceğiniz gibi Youtube’dan ya da bir oyundan öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Yazılım Ağı adlı siteden sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Bir dizüstü bilgisayar ve bu bilgisayara ve birbirlerine bağlı olacak şekilde şematize edilmiş yazılım dilleri logoları yer alıyor..

3. İngilizceyi kendi kendinize daha iyi öğrenebilirsiniz.

YouTube’da denk gelmiş olduğum Video-Eğitim kanalından nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile ilgili bilgi alabilir ve yardımcı sitelerle birlikte sıfırdan İngilizceyi öğrenebilirsiniz.

Yatay duran bir kalemin üzerinde bir masa, masa başında gözlüklü bir çocuk var. Kalemin geri kalan kısmında binalar, şatolar bulunmakta.

4. Popüler Bilim Siteleri

Bilim dünyasındaki gelişmeleri takip etmek, birçok konuda anlaşılabilir düzeyde bilgi almak, bazı bilim insanlarının ilham verici yaşamlarını okumak ve hatta NASA’nın Astronomy Picture of the Day başlığı altındaki görsellerini türkçe takip etmek için bu sitelerden faydalanabilirsiniz.

Gözleri kapalı çizgi film karakterine benzeyen bir çocuğun başını yarısı görselde yer alıyor. Yine bilgisayar çizim olan bu resimde huni benzeri bir yapıyı başının üstünde tutmaya çalışan çocuk ve huninin içinde kitaplar, defterler var. Beyne aktarılan bilgi yoğunluğunu tasvirlemek istemiş olabilirler.

5. Girişimcilik üzerine…

Türkiye’de girişimcilik üzerine gerçekleştirilen programlar ve yarışmalar artmış durumda; bu yarışmaların bir kısmına Bilimsever Takviminden ulaşabilirsiniz. Diğer kısmına ise bu yazımda yer veriyorum.

Mavi bir arkaplanın önünde iki erkek çocuk çizgi karakter şeklinde dijital ortamda çizilmiş. Bu iki çocuk birbirleri ile el çakışıyor ve gülüyorlar. Aynı zamanda beyinlerini birbirine bağlayan bir çizginin ortasında yanan bir ampul var. Beraber buldukları bir fikir var gibi, bir elin nesi var iki elin sesi var mesajını veriyorlar. Görsel, girişimcilikte birlikte çalışmanın önemini vurgulamak için resmedilmiş olabilir.

6. Makale Taramaları

Birkaçı arkadaşımın önerisi olan, makale taramaları yapabileceğiniz siteler: Google Scholar, Scopus, Mendeley.

 

Beyaz bir arkaplan üzerinde büyük bir soru işareti var. Bu soru işaretinin sol kısmında insan yüzünün siyah bir gölgesi bulunuyor. Soru işaretinin etrafında her yöne dağılan renkli oklar var.

7. ve Diğer…

Birkaç dergi önerisi de eklememde sakınca olmaz sanırım: Sinema severler için Altyazı dergisi, doğanın güzelliklerini barındıran Atlas. Son olarak; Bambu, Hayıt ve Herkese Bilim Teknoloji.

Yukarıda yer alanların dışında ”Bu listede mutlaka olmalı.” dediğiniz bağlantıları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin! Sevgiler. 🙂

Etkinlikler

Sonuç Bulunamadı

Üzgünüz, hiç bir gönderi kriterinizle eşleşmedi