Her görev biriminde olduğu gibi bu birimde de takım arkadaşlarımızda aradığımız öncelikli özellik bilime ilgili ve bir bilim alanında kendini geliştirmeye hevesli kişiler olacaktır. Seçilen birimler bilimi yayma yollarından hangisini tercih ettiğinize göre olmalıdır. Organizasyon uzmanları değil, bilim-sever ve sosyal aktivitelerle ilgili arkadaşlar arıyoruz.

Etkinlik Organizasyon Birimi neler yapmalıdır? Nelere dikkat etmelidir?

 1. Bu birimde yer alan üyelerin atölye, sunum, seminer gibi organizasyonların, ekip içi ve ekip dışı, düzenlenmesinde ve iyileştirilmesinde yer alacak.
 2. Çok daha büyük etkinlikler de düzenlenebilir. Bunlar daha yorucu olmakla beraber her ilden organizasyon birimleri ile bir araya gelebilir.
 3. Etkinlik organizasyonu bağlamında mekan, konuşmacı/atölye lideri, program, süreklilik gibi sorumluluklar bu birime aittir.
 4. Atölye liderlerinin ve ekip içi sunumlarda yer alacak konuşmacıların FST üyeleri arasından seçilmesi daha verimli olacaktır. Bu konuda genel koordinatörlere danışabilirler.
 5. Yapılacak etkinliklerin veya atölyelerin, konularını belirleme, konuşmacı bulma, mekan ayarlama konularında diğer üyelere danışabilir.
 6. Bu ekip sahada ve sosyal ağda aktifliğin ve sorumluluğun yüksek olduğu bir birimdir. Geniş bir ekip oluşturulması ve deneyim kazanılması açısından bu birime belli başlı illerden başvuru kabul edilecektir.
 7. Sürekli iletişim ve süreç takip etme/oluşturma içerisinde olacağınız için yüksek enerji gerektiren bir birimdir.
 8. Bu birim misyon bakımından tüm birimlerle sürekli iletişim halinde olmalıdır.
 9. 3 aylık süre içerisinde en az bir atölye dizisi ve ekip içi sunum organizasyonunda bulunmuş olmaları gerekmektedir.
 10. Her etkinlik veya atölye için bir temsilci seçilmesi süreci takip etme açısından daha kolay olacaktır.
 11. Daha önce organizasyon deneyiminiz olmanız önceliğimiz değildir. Süreci öğrenme, destek olma, deneyim kazanma isteğiniz varsa ve bu tempoyu kaldırabileceğiniziz düşünüyor iseniz bu birime başvurunuz.