Yükleniyor Etkinlikler

« All Events

  • Bu etkinlik geçti.

12. Aykut Kence Evrim Konferansı – ODTÜ

10 Şubat 2018 @ 09:00 - 11 Şubat 2018 @ 21:00

- 50TL

Evrim kavramı biyoloji alanında canlıların nesilden nesile genetiklerinde değişime uğrayarak çeşitli özellikler kazanması olarak açıklanabilir.

Türkiyenin en önemli bilim insanlarının desteğini arkasında bulunduran AKEK’in, organizasyon komitesini ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ile Evrim Ağacı üyeleri oluşturur. Bir öğrenci oluşumu olmasına rağmen AKEK hiçbir zaman profesyonellikten ödün vermeden ilerlemiş ve ilerlemeye devam edecektir. Önceki ismi Ulusal Evrim Konferansı olan etkinliğimize sevgili hocamız Prof. Dr. Aykut Kence’nin vefatından sonra anısını yaşatmak adına kendi ismi verilmiştir.

2017’nin Şubat ayında 11.sini düzenleyeceğimiz Aykut Kence Evrim Konferansı, Türkiye’de evrim ve evrim teorisi kavramlarını ve arasındaki ilişkiyi halka anlatmayı, çoğunluğu öğrenciler tarafından oluşturulan bu kitleye doğru bilinen yanlışları düzeltmeyi ve en son elde edilen bilimsel verileri sunmayı hedef alan bir organizasyondur. Günümüz dünyasında evrim konusu farklı yerlere çekilmeye çalışılsa da AKEK hiçbir siyasi ideolojiyi ve şahsi inancı hedef göstermeden ilerlemeyi amaçlar.

İlk başlatıldığı zamandan beri her sene bir önceki konferansı geride bırakarak ilerlemeye devam ederek dinamik yapısını koruyan AKEK, bu sene 11.sine daha hızlı ve çalışkan bir biçimde geliyor ve daha da iyisini başarabileceğimizi bilerek Türkiye’de ve Dünya’da önemli çalışmalara imza atmış bir çok değerli bilim insanını AKEK altında bir araya getirerek zengin bir ortamla daha da büyümeyi hedefliyoruz.

AKEK Organizasyon Ekibi

Kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Başlangıç:
10 Şubat 2018 @ 09:00
Bitiş:
11 Şubat 2018 @ 21:00
Ücret:
50TL
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
Website:
http://odtuakek.org

Organizatör

ODTÜ BİYOGEN

Mekan

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi
Ankara, Türkiye + Google Haritalar
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detaylar

Başlangıç:
10 Şubat 2018 @ 09:00
Bitiş:
11 Şubat 2018 @ 21:00
Ücret:
50TL
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
Website:
http://odtuakek.org

Organizatör

ODTÜ BİYOGEN

Mekan

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi
Ankara, Türkiye + Google Haritalar