Yükleniyor Etkinlikler

« All Events

  • Bu etkinlik geçti.

TEKNOFEST- Teknoloji Yarışmaları

7 Mart 2018 - 20 Mart 2018

- Ücretsiz

Teknoloji yarışmaları, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını oluşturuyor. Havacılıktan otomotive, su altı araçlarından alternatif enerjiye uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen teknoloji yarışmaları ile, Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusuna ilgilerini artırmak ve bu alanda çalışan gençlerin desteklenmesi hedefleniyor.

Bu hedef doğrultusunda somut çalışmaların ortaya çıkarılması amacıyla, teknoloji yarışmaları kapsamında her bir takımın yarışacakları kategorinin şartnamesinde belirtilen görevi yerine getirmek üzere istenen teknolojik donanımı (İHA, roket, insansız su altı aracı, vb.) tasarlayıp üretmesi beklenmektedir.

Teknoloji yarışmalarına başvurular Aralık 2017 itibarıyla açıldı. Yarışma kategorilerinde belirtilen görevlerin gerektirdiği teknik bilgi ve becerilere sahip olan takımlar, yarışmalarda yer almaya hak kazanacak. Başvuru kabul edilen ve duyurulacak listede yer alan ekiplere, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Danışma Kurulu tarafından hazırlık süresi boyunca söz konusu kategoride istenen görevi tamamlamak için ihtiyaç duyacakları malzeme ve teknik danışmanlık desteği sağlanacak.

Destekleri almaya hak kazanan ekiplerin, Temmuz 2018 tarihinde ara değerlendirme raporu sunmaları ve ara dönemde kendilerine belirtilecek olan eksikleri festival tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

Not: Son başvuru tarihi 1 Nisan olup, başvuruların kaçırılmasını önlemek amacıyla takvimde yarışma ile ilgisiz, yakın tarihler seçilmiştir.

Detaylar

Başlangıç:
7 Mart 2018
Bitiş:
20 Mart 2018
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik Kategori:
Website:
http://teknofestistanbul.org/teknolojiyarismalari
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detaylar

Başlangıç:
7 Mart 2018
Bitiş:
20 Mart 2018
Ücret:
Ücretsiz
Etkinlik Kategori:
Website:
http://teknofestistanbul.org/teknolojiyarismalari