Yükleniyor Etkinlikler

« All Events

  • Bu etkinlik geçti.

Yılın Yeşil Beyni Yarışması

25 Mayıs 2018 @ 08:00 - 17:00

Başvurular 5 Ocak – 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır.Yarışmaya lise ve üniversite öğrencileri katılabileceklerdir. 

Yılın Genç Yeşil Beyni Yarışması liseli öğrencilerden başvuru kabul etmektedir. Yarışma ayni zamanda Uluslararası Kavram Proje Yarışması (ICPC) olarak da bilinmekte ve özgün kavramları ön plana çıkarmaktadır. İlgilenen yarışmacıların önce iki kişilik bir takım oluşturması, Yaşamsal Üçlü ile ilgili bir sürdürülebilirlik sorununa çözüm oluşturabilecek özgün bir kavram geliştirmesi ve bu kavramı verilen ICPC kılavuzuna göre düzenlenmiş, bin kelimeden az Türkçe veya İngilizce bir bildiri ile anlatmaları beklenmektedir. Hedef alınan problemin, kurgulanan kavramsal sistem veya işlem akışı çözümünün anlatımında kısıtlı sayıda şekil ve tablo kullanılabilecektir. Web ortamında toplanacak proje bildirileri, bir jüri paneli tarafından aşağıdaki ölçütler çerçevesinde değerlendirilecektir:

  1. Problemin Sürdürülebilirlikle İlişkisi,
  2. Kavram Çözümün Özgünlüğü, Yapılabilirliği ve Etkinlik Derecesi,
  3. Yazı ve Çizim Kalitesi.

Yılın Yeşil Beyni Yarışması üniversiteli öğrencilerden başvuru kabul etmektedir. Yarışma ayni zamandaUluslararası Proje Yarışması (IPC) olarak da bilinmekte ve fizibilite analizine tabi tutulmuş özgün fikirleri ön plana çıkarmaktadır. İlgilenen yarışmacıların önce bireysel veya iki kişilik bir takım oluşturması, Yaşamsal Üçlü ile ilgili bir sürdürülebilirlik sorununa çözüm oluşturabilecek özgün proje geliştirmesi, fizibilite analizini tamamlaması ve projeyi verilen IPC kılavuzuna göre düzenlenmiş, iki bin kelimeden az İngilizce bir bildiri ile anlatmaları beklenmektedir. Hedef alınan problemin, kurgulanan sistem veya işlem akışı çözümünün anlatımında kısıtlı sayıda şekil ve tablo kullanılabilecektir. Web ortamında toplanacak proje bildirileri, bir jüri paneli tarafından aşağıdaki ölçütler çerçevesinde değerlendirilecektir:

  1. Problemin Sürdürülebilirlikle İlişkisi,
  2. Kavram Çözümün Özgünlüğü, Yapılabilirliği ve Etkinlik Derecesi,
  3. Analizle veya Deneysel Yöntemle Yapılmış Fizibilite Çalışması,
  4. Yazı ve Çizim Kalitesi.

Uluslararası Kavram Proje ve Uluslararası Proje yarışmalarından beşer finalist takım Ekim 2018’da projelerini jüri önünde sunmak üzere ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’na tüm masrafları tarafımızdan karşılanmak üzere davet edileceklerdir. Birinci gelen üniversite takım üyeleri “Yılın Yeşil Beyni, 2018” ünvanını, birinci gelen lise takım üyeleri “Yılın Genç Yeşil Beyni, 2018” ünvanını kazanacaklardır. Yarışma finalistleri rehberli bir Kuzey Kıbrıs turuna katılacaklardır. Birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara para ödülü verilecektir. (Ödüle hak kazanabilmek için gurup üyelerinden ikisinin de jüri önünde sunum yapması gerekmektedir.)

Detaylar

Tarih:
25 Mayıs 2018
Saat:
08:00 - 17:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, ,
Website:
https://ncc.metu.edu.tr/tr/yesilbeyin

Organizatör

ODTÜ
Website:
http://www.metu.edu.tr/tr
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detaylar

Tarih:
25 Mayıs 2018
Saat:
08:00 - 17:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, ,
Website:
https://ncc.metu.edu.tr/tr/yesilbeyin

Organizatör

ODTÜ
Website:
http://www.metu.edu.tr/tr