Her görev biriminde olduğu gibi bu birimde de takım arkadaşlarımızda aradığımız öncelikli özellik bilime ilgili ve bir bilim alanında kendini geliştirmeye hevesli kişiler olacaktır. Seçilen birimler bilimi yayma yollarından hangisini tercih ettiğinize göre olmalıdır. Tasarım, tanıtım uzmanları değil, bilim-sever ve bu birime ilgili arkadaşlar arıyoruz.

Tasarım-Tanıtım Birimi neler yapar? Nelere dikkat etmelidir?

  1. Bu birimde görev almak isteyen kişilerin özellikle tişört, rozet, sticker gibi ürünlerimizin ve sosyal medya paylaşımları, sponsorluk dosyası, etkinlik afişleri gibi işlerin tasarımından sorumlu olacaktır.
  2. Bu birimde öncelik, bilime ilgili ve tasarımda kullanılabilecek uygulama veya sitelere daha çok hakim olan kişilere tanınacaktır. Ama bu konuda bilgi sahibi olmayan kişilere de deneyim kazanması açısından yer verilecektir.
  3. Göz-nizam gerektiren bir birim olmasından dolayı, yapılan tasarımların altında yatan renk seçimi, görseller gibi faktörlerin, neden seçildiğinin belirtilmesi gerekir.
  4. 3 aylık süre içerisinde hiçbir tasarımın hazırlanmasında yer almayan üyeler, aramızdan ayrılmak durumunda kalacaktır.
  5. Bu birimin de amacı, bilimi yayma ve sevdirme yoluna tasarımlarla destek vermektir.